Допоміжний хетчинг
В тілі жінки природою закладена дивовижна здатність до запліднення, виношування і народження дітей. Кожна жінка готується до цього з самого раннього дитинства, граючи з ляльками і уявляючи себе мамою.
Мало хто може всерйоз подумати, що з такою, здавалося б, природною функцією можна і не впоратися. Причиною цього служить ряд факторів, в кожному випадку суто індивідуальний. В даний час сімейним парам, у яких протягом тривалого часу не виходить завести дитину "своїми силами", виявляється репродуктивна підтримка, і в числі інших її послуг - допоміжний хетчинг.
Що таке допоміжний хетчинг і кому він показаний?
В цих страшних словах насправді немає нічого, чого варто було б боятися. "Хетчинг" в перекладі з англійської мови означає дослівно "вилуплення". Після екстракорпорального запліднення, або запліднення "in vitro", яйцеклітини, які перетворюються в ембріони, поміщають в спеціальний інкубатор, що імітує середу, аналогічну організму жінки. Там ембріони дозрівають до третього-п'ятого дня, а в призначений термін піддаються переносу, або ембріотрансфер, в порожнину матки. Підсаджені п'ятиденні ембріони знаходяться вже в стадії бластоцисти, і саме в цей період розвитку відбувається хетчинг, тобто звільнення ембріона від блискучої оболонки, яка оточувала колишню яйцеклітину. Цей процес в природних умовах відбувається під впливом зростання зародка і специфічних ферментів матки.
Однак не завжди у ембріона вистачає сил для того, щоб вивільнитися з уже по суті марною оболонки, і тоді вагітність не настає.
Найчастіше це відбувається в наступних випадках, при яких і показаний хетчинг:
- Вік майбутньої матері після 38 років;
- Аномалії розвитку блискучої оболонки яйцеклітини;
- Використання для перенесення розморожених після кріоконсервації ембріонів;
- Недосконалі показники життєздатності у зародків.
Як робиться допоміжний хетчинг?
Хетчинг проводиться в день ембріотрансферу. Для цього розроблено кілька методик:
- Механічний спосіб. Нанесення мікронадрезов на оболонці ембріона з використанням дрібних інструментів;
- Хімічний, коли на поверхню оболонки в саме потрібному місці наноситься крапля розчиняє речовини;
- Лазерна методика, що дозволяє обережно підрізать оболонку без найменшої шкоди для самого ембріона.
Дана процедура збільшує ймовірність настання вагітності в зазначених ситуаціях в кілька разів.