Відеокольпоскопія в Житомирі - Медичний Центр "Матерна"
Запис на прийом до лікаря

Відеокольпоскопія в Житомирі

Відеокольпоскопи називають інструментальне дослідження піхви і піхвової частини шийки матки, яке проводиться за допомогою приладу під назвою відеокольпоскопи. По суті своїй цей прилад являє вдосконалену версію кольпоскопа, до якого приєднана відеокамера. Ця відеокамера має зв'язок з екраном, на якому і відображається досліджувана область. Широке поширення відеокольпоскопія придбала відносно недавно, але навіть будучи настільки молодий діагностичною процедурою, вже встигла зарекомендувати себе як найцінніший метод верифікації захворювань жіночої статевої системи. Вся справа у високій функціональності процедури і широкому спектрі клінічних ситуацій, в яких показано застосування даного виду дослідження.

Що таке відеокольпоскопія і як вона проводиться?

Це дослідження є більш досконалу версію звичайної кольпоскопії, з якої гінекологія знайома довше. Досконалість відеокольпоскопії в порівнянні з дослідженням-попередником полягає в тому, що зображення, що отримується за допомогою відеокольпоскопу, транслюється на монітор з високою роздільною здатністю прямо під час проведення процедури. Це дослідження безболісно і не вимагає застосування анестезії, а тому пацієнтка перебуває в свідомості і може бачити все, що відбувається на екрані.

Як і звичайна кольпоскопія, "відео" варіант процедури проводиться на гінекологічному кріслі. Але, на відміну від процедури-попередника, відеокольпоскопія дозволяє збільшити цікаву ділянку слизової оболонки в кілька десятків разів, щоб виключити будь-які неточності.

Наша клініка пропонує проведення відеокольпоскопії зі знімками. Це означає, що після закінчення процедури у вас на руках залишиться її результат, зафіксований на уніфікованому відеоносію. Це дуже важливо, оскільки об'єктивний стан досліджуваних органів відбивається не тільки записом в історії хвороби, а й підтверджується реальними зображеннями, що дозволяє достовірно відзначити динамічні зміни при повторному дослідженні навіть не тому доктору, який проводив дослідження в перший раз.

Коли призначають відеокольпоскопію?

Дане дослідження служить діагностичним методом, що дозволяє не тільки прицільно розглянути структуру шийки матки, вульви, піхви, а також цервікального каналу, а й зробити це з багаторазовим збільшенням. Таким чином, відеокольпоскопія допомагає лікареві провести ретельне обстеження перерахованих вище органів в реальному часі, що відображаються на моніторі, і розглянути досліджувані області не тільки лікаря, але і пацієнтки, а також збільшити зображення окремої ділянки до тридцяти разів. Це є дуже цінним прийомом в діагностиці, оскільки відеокольпоскопія достовірно уточнює локалізацію патологічного вогнища, його розміри, межі та характер змін.

Дана процедура допомагає в діагностиці таких захворювань і патологічних станів:

 • Наявність фонових захворювань або патологічних змін в шийці матки, таких як еритроплакія, лейкоплакія, дисплазія ділянки слизової оболонки, ерозія;
 • Патологія цервікального каналу: гострий або хронічний ендоцервіцит, поліпи, ендометріоз;
 • Онкопатологія вульви, уретри, піхви або шийки матки;
 • Гострі кондиломи;
 • Папіломатоз цервікса, піхви, сечівника.

Підготовка до дослідження проста: за добу до проведення дослідження припинити статеві контакти, використання вагінальних препаратів і спринцювання.

Відеокольпоскопія проводиться пацієнткам в наступних клінічних ситуаціях:

 • Підозра на ерозію шийки матки, труднощі в постановці діагнозу через малі розміри вогнища;
 • Уточнення діагнозу лейко - або ерітроплакіі;
 • Всі види дисплазії шийки матки, в тому числі злоякісні новоутворення. Незаперечною перевагою даного методу дослідження є багаторазове збільшення досліджуваного ділянки, що дозволяє діагностувати переродження тканин на самих ранніх стадіях;
 • Установка діагнозу ендометріозу вагінальної частини шийки;
 • Підозра на ендоцервіцит, в тому числі хронічний;
 • Верифікація онкологічних новоутворень статевих органів;
 • Виявлення поліпів каналу шийки матки;
 • Диференціальна діагностика гострих кондилом з папіломами на шийці матки, зовнішніх статевих органах, сечівнику і т.д.

Як проходить відеокольпоскопія?

Дослідження проводиться в гінекологічному кріслі. Жінка роздягається як для гінекологічного огляду і лягає на крісло.

Процедура триває недовго і в нормі не супроводжується хворобливими відчуттями. При виникненні дискомфорту або болю слід тут же сказати про це лікарю.

Підготовка до відеокольпоскопії не відрізняється складністю: за добу до дослідження слід припинити статеві контакти, не користуватися тампонами і будь-якими видами вагінальних ліків (таблетки, гелі, мазі, свічки і т.д.). Також слід відмовитися від спринцювань.