Ультразвукова діагностика (УЗД) в Житомирі - Медичний Центр "Матерна"
Запис на прийом до лікаря

Ультразвукова діагностика (УЗД) в Житомирі

ультразвукова діагностика
Запис на прийом до лікаря

Ультразвукове (УЗД) дослідження організму - метод, широко практикується в медицині понад півстоліття. Він заснований на використанні ультразвукових хвиль, що випускаються акустичним перетворювачем апарату УЗД. Незаперечна гідність такого методу полягає в тому, що він не інвазивний, а значить для отримання інформації про стан внутрішніх органів і систем організму не потрібно хірургічне втручання. Сам ультразвук при цьому в цілому нешкідливий для організму, і тому таке дослідження вважається безпечним.

Як визначити, що вам потрібно УЗД?

На дослідження ультразвуком пацієнта направляють доктор в разі, якщо йому потрібна інформація, яка може бути отримана даним методом. Вирушати на дослідження самостійно не розумно, оскільки великий ризик зробити абсолютно не те дослідження, яке буде потрібно лікарю, і тоді доведеться платити за повторне проведення УЗД. Втім, займатися самостійною діагностикою без належної освіти - ніколи не буває вірним кроком.

Навіщо роблять ультразвукове дослідження вагітним?

До тих пір, поки не винайдуть ще більш простого і безпечного способу спостерігати за зростанням і розвитком плоду в утробі матері - діагностика за допомогою ультразвуку буде проводитися всім вагітним жінкам. Всього існує п'ять планових досліджень, кожне проводиться на певному терміні і переслідує свою мету.

 • 5 тижнів. Проводиться оцінка відповідності розмірів ембріона терміну вагітності. Під час цього УЗД жінка може вперше побачити свого малюка і отримати його фотознімок.
 • 3 місяці. Мета цього дослідження - діагностика генетичних відхилень. Важливо зробити, якщо такі були у батьків або рідних.
 • 20 тиждень. Плід вже досить сформований, щоб можна було зробити УЗД всіх органів. Результати дають можливість діагностувати наявність хвороб серцево-судинної системи.
 • 32 тиждень. На цьому терміні визначають достатність розмірів судин плаценти.

Перед пологами доктор визначає положення плоду в утробі, від якого залежать дії медперсоналу під час пологів.

Наскільки безпечне УЗД в Житомирі?

Сумно, як багато жінок до цих пір з побоюванням ставляться до ультразвукової діагностики, боячись поганих наслідків для організму малюка. Будь-який лікар УЗД підтвердить вам: небезпеки для плода дослідження не представляє, якщо робиться вчасно і правильно. В якості додаткової міри обережності для УЗД вагітних використовують звукові хвилі зниженою частотності, а сам сеанс триває не більше 30 хвилин.

Куди небезпечніше відмовлятися від УЗД, позбавляючи доктора важливої ​​інформації про розвиток вашої вагітності.

Позапланові дослідження при вагітності

Іноді жінці доводиться частіше відвідувати УЗД центр, якщо виникають ускладнення. Показаннями можуть бути болі в нижній частині живота, виникнення кровотеч, поява ризику викидня або ймовірності позаматкової вагітності.

Де ще використовується ультразвукове дослідження?

В клініці "Матерна" ми надаємо широкий спектр ультразвукових досліджень в різних областях:

 • Акушерство - діагностика вагітності, ультразвуковий скринінг 1-го і 2-го триместру вагітності, допплерометрия судин пуповини і плода, цервікометрія.
 • Гінекологія - УЗД в складі планового профілактичного огляду гінеколога трансвагінальним або трансабдомінальним датчиком, діагностика патології органів малого тазу (матка, яєчники, маткові труби), ультразвуковий моніторинг дозрівання фолікула (фолікулометрія), визначення прохідності маткових труб під контролем УЗД (Гідросонографія).
 • Урологія - обстеження нирок, сечоводів, сечового міхура, обстеження простати і органів мошонки у чоловіків.
 • Обстеження органів черевної порожнини.
 • Обстеження заочеревинного простору.
 • Мамологія: ультразвукове обстеження молочних залоз і регіонарних лімфовузлів.
 • УЗД щитовидної залози.
Переваги проходження УЗД в МЦ "Матерна".

Ультразвукова діагностика в клініці "Матерна" - це:

 • широкий спектр пропонованих досліджень;
 • проведення УЗД і консультація відповідного вузького фахівця в один прийом;
 • висококласні професіонали;
 • технологічне сучасне обладнання;
 • доступна ціна.

Фахівці медичного центру "Матерна" гарантують Вам професійний підхід і точні результати досліджень.

Якщо у Вас залишилися питання, Ви можете заповнити форму, задавши питання нашим лікарям і протягом 30 хвилин Ви отримаєте відповіді на ваші питання.