УЗ моніторинг (кріоцікл) в Житомирі - Медичний Центр "Матерна"
Запис на прийом до лікаря

УЗ моніторинг (кріоцікл)

Ультразвукові дослідження є найбільш широко поширеним інструментальним методом діагностики захворювань. Нешкідливість ультразвуку для організму людини дозволяє використовувати його при вагітності, в ранньому дитячому і літньому віці.

Допоміжні репродуктивні технології використовують УЗД не тільки як метод діагностики, але і як засіб моніторингу, зокрема, в рамках кріоцікла. ​​

Що таке кріоцікл?

Кріоцікл, або кріопротокол, є методом ДРТ, який має на увазі ембріотрансфер заморожених зразків, тобто перенесення в порожнину матки ембріонів, які пройшли кріоконсервацію.

Етапами кріопротокола є:

  • УЗ-моніторинг;
  • Підготовка ендометрія до ембріотрансфер;
  • Розморожування біоматеріалу;
  • Безпосередньо ембріотрансфер.

Використання в кріоцікле заморожених ембріонів дозволяє позбавити організм майбутньої матері від небажаних надмірних навантажень на ендокринну систему, а також уникнути пункції яєчників з метою отримання яйцеклітин для запліднення. Життєздатні ембріони зберігаються з попередніх спроб ЕКО або цілеспрямовано у вигляді своєрідних "інвестицій в майбутнє", коли до планування вагітності батьки підходять вкрай ретельно.

Яка ж роль ультразвукового дослідження в кріопротоколе?

Саме ультразвукове дослідження, або УЗ-моніторинг, визначає оптимальний день для ембріотрансфер, а також диктує доцільність проведення гормональної стимуляції ендометрія майбутньої матері для підвищення шансів закріплення ембріона в порожнині матки.

В залежності від вихідного стану організму жінки і, відповідно, підвиду кріоцікла УЗД виконує наступні функції:

  • Кріоцікл в природному менструальному циклі - УЗ-моніторинг проводиться в рамках спостереження за ростом домінантного фолікула і овуляцією;
  • Кріоцікл в природному менструальному циклі з проведенням стимуляції - УЗ-моніторинг виконує ті ж функції;
  • Кріоцікл в умовах замісної гормональної терапії - УЗД моніторить "ідеальну" товщину ендометрія;
  • Кріоцікл в умовах блокади гонадотропін-рилізинг гормону - УЗ-моніторинг виконує аналогічну функцію.

Кріоцікли дають хороші шанси на настання вагітності, а під контролем УЗ-моніторингу доктора підберуть оптимальні терміни ембріонтрансфера, що в поєднанні з позитивним настроєм майбутньої мами просто зобов'язане дати хороший результат!