Пробний ембріотрансфер в Житомирі - Медичний Центр "Матерна"
Запис на прийом до лікаря

Пробний ембріотрансфер

ЭEмбріотрансфер, або переміщення одного (частіше декількох) ембріонів в порожнину матки, являє собою останній етап складного лікувального циклу за програмою екстракорпорального запліднення. Суть його полягає в перенесенні інкубованих в штучних умовах ембріонів в організм матері через піхву і цервікальний канал за допомогою спеціального катетера.

Eмбріотрансфер: чому це так важливо?

Для цієї процедури відбирають найбільш великих і життєздатних ембріонів, які вирощують в спеціальному інкубаторі, що створює оптимальні умови для їх росту і розвитку. Ембріони досягають віку трьох або п'яти днів з моменту запліднення після забору їх з фолікулів матері. Перед цим жінка приймає препарати, які викликають розвиток в яєчниках відразу кілька яйцеклітин в одному менструальному циклі. Ці яйцеклітини запліднюються штучним шляхом, після чого поміщаються в інкубатор до моменту підсадки.

При перебуванні поза встановленими умов життєздатність ембріонів різко знижується, що, само собою, знижує ймовірність настання вагітності навіть при ідеальній підсадженні їх в порожнину матки.

За такими умовами ведеться строгий контроль:

  • Температура;
  • Вологість;
  • рН середовища;
  • осмолярності середовища;
  • газового складу її і т.д.;

ПТому час між вилученням ембріонів з інкубатора і переміщенням їх в комфортні умови всередині матки строго регламентовано короткими рамками. Забір ембріонів катетером відбувається з використанням спеціального середовища, здатного підтримувати життєві властивості ембріонів в короткий час перебування поза маткою або інкубатора.

Здійснюваний вперше, без проб або підготовчих спроб, ембріотрансфер може бути ускладнений низкою факторів, що перешкоджають нормальному переносу ембріонів. Такий ризик є невиправданим з урахуванням труднощів підготовки до маніпуляції і їх вартості. Рішенням проблеми виступає пробний ембріотрансфер.

Пробний ембріотрансфер: перший млинець не буде комом

Процедура пробного ембріотрансфер спрямована на вивчення анатомо-фізіологічних особливостей кожної конкретної пацієнтки, що дозволяє уникнути труднощів при здійсненні "справжньої" підсадки ембріонів.

Особливості пробного ембріотрансферу:

  • проводиться в менструальному циклі, попередньому лікувальному або навіть в самому лікувальному;
  • здійснюється за допомогою катетера зі сліпим кінцем, вартість якого набагато менше;
  • дозволяє лікарю визначити глибину піхви і матки, довжину цервікального каналу, особливості перебігу його і т.д.

Проведення даної процедури дозволяє уникнути непотрібних ризиків і дає більше впевненості в успішному результаті справжньою маніпуляції.