Лікування хвороб молочної залози
Протягом останніх десятиліть як в Україні, так і, зокрема, серед мешканок Житомирської області спостерігається неухильне зростання захворюваності і смертності від раку молочної залози. Причини такого прогресивного зростання захворюваності можна зрозуміти, провівши паралелі серед репродуктивного «портрета» жінок XX і XXI століть:
XX століття - 160 овуляций протягом життя, ранній вік вступу в шлюб, висока частота вагітностей та пологів, мінімальна кількість абортів, тривале годування грудьми (до 3 років), відсутність стресів;
XXI століття - 450 овуляций протягом життя, синдром хронічної втоми, хронічний стрес, часті аборти, пізні пологи, скорочення загальної питомої ваги вагітностей і пологів, мінімальний період годування груддю, техногенні чинники тощо.
Найбільш поширеним захворюванням молочної залози вважається мастопатія. У світі близько 70% жінок мають мастопатію, причому ця хвороба найчастіше виникає у жінок у віці від 30 до 45 років. Ризик розвитку раку молочної залози на тлі мастопатії зростає в кілька разів. Головна роль у виникненні захворювання належить дисбалансу гормонів яєчників - естрогену і прогестерону, і пролактину - гормону, який виробляється гіпофізом. Розвитку такого дисбалансу сприяє ряд факторів, серед яких:
- Стресові ситуації - хронічне недосипання, сексуальна незадоволеність, втома на роботі.
- Часті аборти, спонтанні викидні, відмова від годування грудьми або короткочасне грудне вигодовування.
- Відсутність вагітностей і пологів до 30-річного віку.
- Гострі і хронічні захворювання органів малого таза (яєчників, маткових труб), інфекції, що передаються статевим шляхом (гонорея, трихомоніаз, хламідіоз та інші).
- Гормональнозалежної хвороби органів малого таза (синдром полікістозних яєчників, ендометріоз, порушення менструального циклу, фіброміома матки, кісти яєчників).
- Травма молочної залози.
- Хронічні захворювання печінки і жовчовивідних шляхів.
- Знижена функція щитовидної залози (гіпотиреоз).
- Ожиріння.
- Генетично зумовлена схильність.
У зв'язку з великою поширеністю захворювань молочної залози і великою чисельністю сприяючих факторів в Україні впроваджена скринінгова програма, мета якої - зниження захворюваності на рак молочної залози. Подібна програма дозволяє істотно знизити смертність від раку молочної залози. Впровадження подібних скринінгових програм в Європі призвело до зменшення смертності від раку молочної залози на 60%.
Скринінгова програма має на увазі проведення ряду послідовних заходів - від меншого до більшого: консультація лікаря-мамолога, яка містить огляд молочних залоз, ультразвукове дослідження молочних залоз (до 40 років) або мамографію (після 40 років). У разі необхідності проводяться подальші діагностичні заходи: МРТ молочних залоз, прицільна пункція або біопсія (під контролем УЗД) виявленого новоутворення з наступним цитологічним або гістологічним дослідженням отриманого матеріалу. Проведення цитологічного або гістологічного досліджень необхідно для верифікації встановленого під час попередніх досліджень діагнозу.
Коли слід звернутися до мамолога?
- Ви виявили невелике ущільнення в молочній залозі або в пахвовій області;
- Ви помітили суттєві зміни розміру молочних залоз або їх асиметрію (різну величину);
- Наявні виділення із сосків молочних залоз будь-якого кольору і консистенції;
- В разі травмування молочної залози;
- Ви помітили почервоніння шкіри молочної залози;
- Спостерігаються інші зміни шкіри молочної залози (западання, залучення).
В медичному центрі "Матерна" проводиться прийом мамолога, завданням якого є діагностика і лікування захворювань молочних залоз:
- різні стани молочних залоз, пов'язані з порушенням гормонального Біомін - мастопатія, мастодиния, гінекомастія;
- доброякісні утворення молочних залоз (вузлові форми мастопатії, фіброаденома, фіброліпому);
- аномалії розвитку молочних залоз;
- запальні захворювання молочних залоз (мастит).
Консультація мамолога та подальша комплексна діагностика допомагають встановити точний діагноз і призначити відповідне лікування. Для цього в медичному центрі "Матерна" застосовуються необхідні методи обстеження з використанням сучасної апаратури і новітніх лабораторних методів: ультразвукова діагностика, визначення гормонального статусу жінки, рання лабораторна діагностика раку (визначення онкомаркерів в крові), пункційна біопсія під контролем УЗД, цитологічна та гістологічна діагностика пункционного матеріалу.
Незважаючи на те, що переважна більшість жінок репродуктивного віку є працюючими, прийом мамолога проводиться в другій половині дня, аж до 19 годин, і по суботах - з 9 до 14 годин. Записатися на консультацію до мамолога Ви можете за телефонами, вказаними на сайті, у зручний для Вас час.
Сподіваємося, що наша допомога дозволить Вам зберегти своє здоров'я і уникнути проблем в майбутньому.