Лікування всіх форм безпліддя в Житомирі - Медичний Центр "Матерна"
Запис на прийом до лікаря

Лікування всіх форм безпліддя

Лікування всіх форм безпліддя
Запис на прийом до лікаря

Проблеми безпліддя стають все більш актуальними не тільки в нашій країні. Статистика показує, що приблизно 20% пар у всьому світі мають певні проблеми із зачаттям дитини, більшість з яких все ж таки можна вирішити консервативними методами лікування. В Україні також кількість безплідних пар збільшується. Це пов'язано, швидше, не тільки з поганою екологією і загальним станом здоров'я населення, а також з тим, що щорічно дедалі більша частина жінок і чоловіків вбачають в цьому проблему і звертаються за допомогою до лікарів.

Якщо протягом року регулярного статевого життя без застосування контрацептивів вагітність не настає, - це вже тривожний дзвіночок, який повинен заставити замислитись про те, що проблему необхідно досліджувати. Жінкам старше 35 років необхідно звернутися до лікарів раніше - через півроку невдалих спроб.

Класифікація видів безпліддя

Розрізняють первинне та вторинне непліддя. Якщо у жінки ніколи не було вагітностей, цей стан вважають первинним непліддям. Якщо була хоча б одна вагітність, незалежно від того, чим вона закінчилась, тоді це - вторинне непліддя.

Відомо, що для отримання вагітностей необхідно дотримання 4 умов:

  • Своєчасна овуляція;
  • Прохідні маткові труби, як місце зустрічі чоловічої та жіночої статевих клітин;
  • Придатна для імплантації порожнина матки – задовільний стан ендометрію (слизова оболонка матки);
  • Фертильна, тобто здатна до запліднення, сперма чоловіка.

В залежності від причин у репродуктивній системі виділяють ендокринний, трубний, матковий та чоловічий фактор непліддя. Також окремо виділяють імунологічний та психогенний фактори непліддя. В близько 15 % випадків причину непліддя встановити не вдається. Таке непліддя називають ідіопатичним.

Лікування чоловічого безпліддя

Репродуктивна дисфункція може виникати як у жінок, так і у чоловіків. Статистика показує, що практично в 50 % випадків зачаття не відбувається саме через чоловіче безпліддя. Причини і симптоми безпліддя у чоловіків можуть бути різними. Це можуть бути генетичні порушення або гормональні відхилення. Також можливою причиною є непрохідність сім'явивідних каналів після перенесених інфекцій, фізичних травм, операцій і ін. Взагалі, фахівці в цій області нараховують близько двох десятків причин чоловічого безпліддя.

Лікування жіночого безпліддя

Причин жіночого безпліддя також немало. Однією з найпоширеніших з них є порушення гормональної роботи яєчників і, як результат, відсутність овуляції. Труднощі із зачаттям дитини можуть виникати у жінок через механічний фактор - загин матки дозаду або непрохідність маткових труб. До переліку причин безпліддя слід віднести і пухлини матки (фіброміома), запальні захворювання органів малого тазу, перенесені інфекції сечостатевої сфери, ускладнення після проведених абортів, оперативні втручання на внутрішніх статевих органах і всілякі метаболічні порушення, включаючи психологічний стан. Велику роль при зачатті дитини відіграє також вік жінки: відомо, що репродуктивна функція жінки поволі зменшується з віком, особливо регресуючи після 35-річного віку.

Консервативне лікування жіночого безпліддя

Серед причин непліддя є такі, при яких жінка в стані самостійно – без лікарської допомоги або лікування – відновити свою дітородну функцію: позбавлення шкідливих звичок (паління, вживання алкоголю), уникнення стресів, схуднення при високому індексі маси тіла (>30). В інших випадках лікарями може призначатись відповідне лікування: при наявності запальних процесів – протизапальна та антимікробна терапія, при відсутності овуляції – медикаментозна стимуляція овуляції, при гормональних відхиленнях – гормонотерапія. Однак хочеться акцентувати увагу на тому, що лише комплексний підхід і послідовне, деколи досить тривале, лікування підвищують шанси на отримання результату. Так, часто можна спостерігати, як нормалізація ваги або адекватна гормонотерапія відновлюють овуляцію, внаслідок чого самостійно настає така бажана вагітність.

Хірургічне лікування безпліддя

Але, на жаль, бувають ситуації, на які не можна вплинути консервативними способами лікування. При цьому лікарі використовують широкий спектр гінекологічних та урологічних операцій. При патології порожнини матки (поліпи, злуки, підслизові фіброматозні вузли) виконують гістероскопічні операції, що є «золотим стандартом» для жінок репродуктивного віку. Під контролем відеокамери вдається максимально бережно видаляти поліпи ендометрію та субмукозні (підслизові) фіброміоми та виконувати пластичні операції в порожнині матки. Ще одним ефективним методом є лапароскопія, яка використовується при різних патологіях, наприклад: ендометріоз, гідросальпінкс (наявність рідини в матковій трубі) та вузлова фіброміома матки. Завдяки невеликим розрізам післяопераційний період проходить легше і швидше, а на шкірі залишаються ледь помітні шрами, що також важливо для молодих жінок.

Допоміжні репродуктивні технології

Однак, якщо всі перераховані способи не принесли результату, це ще не вирок, адже існують спеціальні методи лікування непліддя, які можуть стати в нагоді на шляху до батьківства.

Екстракорпоральне запліднення (ЕКЗ). Цей метод передбачає запліднення яйцеклітини сперматозоїдом поза материнським організмом з наступним 3-5-ти денним визріванням ембріона в інкубаторі та подальшим введенням в матку. На даний час ця технологія набула широкого використання і доступна практично кожній сімейній парі. Метод ЕКЗ допоміг мільйонам пар по всьому світу, які мали проблеми із зачаттям. Методики ЕКЗ вдосконалюються з кожним роком.

TESA (TesticularSpermAspiration) – отримання сперматозоїдів з тканини яєчок. Процедура проводиться при таких формах чоловічого безпліддя, коли у спермі або відсутні сперматозоїди або їх катастрофічно мало. Деколи така процедура доречна при тяжких порушеннях рухової активності сперматозоїдів або еректильних розладах у чоловіка. В такому випадку сперматозоїди добувають за допомогою через шкірної пункції яєчка.

ICSI – інтрацитоплазматичне введення сперматозоїда в яйцеклітину. За певними показами при проведенні ЕКЗ (незадовільні показники рухливості, мала кількість нормальних форм сперматозоїдів та інші) сперматозоїд вводиться спеціальною мікроголкою в яйцеклітину. Цей метод дозволяє збільшити кількість запліднених яйцеклітин і, як результат, ембріонів хорошої якості. Різновидом є процедура PIСSI – введення сперматозоїдів в яйцеклітину після визначення їх зрілості. Даний метод ще більше підвищує шанс на отримання ембріонів хорошої якості.

Внутрішньоматкова інсемінація. Проста процедура, яка проводиться в амбулаторних умовах і передбачає введення попередньо обробленої сперми чоловіка в порожнину матки жінки. Застосовується ця процедура в таких випадках: проблеми сперми (низькі показники рухливості або кількості сперматозоїдів, наявність проблем з еякуляцією, використання донорської сперми), з боку жінки показами для використанні методу є цервікальний фактор (звуження або надмірний перегин шийки матки), вагінізм, а також як спосіб підвищення ефективності лікування безпліддя при стимуляції овуляції.

Кріопрограми надають можливість використовувати заморожені статеві клітини або ембріони для подальшого зачаття. Процедура заморозки і розморожування вимагає наявності високотехнологічного обладнання і володіння спеціальними технологіями (вітрифікація), які є у арсеналі тільки спеціалізованих центрів лікування безпліддя.

Донорські програми. Донорські яйцеклітини або ембріони використовуються у випадках відсутності яйцеклітин у жінки через природню менопаузу, в результаті видалення придатків матки, різних аномалій розвитку і т.д. При вкрай незадовільних показниках сперми чоловіка можливе застосування донорської сперми. Також показаннями для використання донорських статевих клітин можуть бути передані у спадок генетичного порушення у матері або батька.

Сурогатне материнство. Даний метод використовується у випадках, коли жінка не здатна виносити вагітність (відсутня матка, наявні важкі деформації порожнини матки, вади розвитку, фіброматозні вузли), або має серйозні хвороби, при яких вагітність може загрожувати її здоров’ю або навіть життю.

Лікування безпліддя в клініці "Матерна"

Досить часто і чоловіче, і жіноче безпліддя не є вироком, а просто тимчасовою нездатністю до зачаття – проблемою, подолання якої на даний час має великі перспективи завдяки наявності достатнього спектру консервативних та оперативних методів лікування. За кілька останніх років результативність роботи в медичному центрі "Матерна" постійно зростає. Це свідчить про те, що шанси є в більшості випадків, необхідно лише участь фахівців своєї справи. У нашій клініці ви знайдете професіоналів, які допоможуть вам пройти цей складний шлях. Ми зробимо все можливе, щоб ваша вагітність проходила комфортно і спокійно. Одним з ефективних способів лікування безпліддя є ЕКЗ. Часто саме ця процедура є єдиним ефективним методом лікування, коли всі інші дії виявились непродуктивними.

В світі вже народилося більше 5 мільйонів дітей завдяки використанню ЕКЗ, що свідчить про ефективність даного методу лікування неплідності: ефективність одного циклу складає від 45% до 70%. За даними численних досліджень здоров’я дітей, народжених після використання ЕКЗ, практично не відрізняється від стану здоров’я дітей, які були зачаті природним шляхом. Ви маєте шанс стати батьками – скористайтесь ним разом з нами.

КЛІНІКА "Матерна" ДОПОМОЖЕ ВАМ СТАТИ ЩАСЛИВИМИ БАТЬКАМИ!

Не зважаючи на те, наскільки давньою або складною є ситуація з непліддям, Ви можете бути впевнені, що в нашій клініці отримаєте якісну та професійну допомогу. Наш штат складається з кваліфікованих і досвідчених фахівців, а медичне обладнання відповідає сучасним вимогам і допомагає вирішувати самі складні завдання. Ми гарантуємо вам індивідуальний підхід і повний комплекс високо ефективних послуг. При дотриманні всіх перерахованих вище умов безпліддя перестає бути вироком і стає вирішуваною проблемою.

Якщо у Вас залишилися питання, Ви можете надіслати їх з сайту нашого центру. Ми із задоволенням надамо відповідь якнайшвидше.