Кріоконсервація сперми в Житомирі - Медичний Центр "Матерна"
Запис на прийом до лікаря

Кріоконсервація сперми

Кріоконсервація стала справжнім порятунком для репродуктивних технологій. Завдяки програмам з заморожування статевих клітин і ембріонів тисячі пар отримали шанс не тільки завести малюка, але і спланувати його появу на світ у випадках, коли умови життя диктують зворотне.

Кріоконсервація сперми - чи варто замислюватися?

Чоловіча половина населення Землі схильна до ризику порушення фертильної функції організму не менше жіночої, а в деяких сенсах і більш.

У чоловіків частіше трапляються травми, що ведуть до пошкодження герміногенних клітин яєчок, що загрожує безпліддям.

Часом в силу певних обставин чоловік не може дозволити собі планувати народження дитини на даний час, а майбутнє непередбачуване. З одного боку можна вважати це зайвою передбачливістю, а між тим кріобанк сперми не одну сотню раз дарував чоловікові радість батьківства тільки тому, що він заморозив зразок сперми декількома роками раніше.

Шкідливі умови праці, які можуть спричинити за собою безпліддя, також часто є причиною, по якій чоловік вирішується на кріопрограмму.

Замороження сперми дозволяє онкологічним хворим, які планують отримувати хіміо - і радіотерапію, не турбуватися про народження рідної дитини.

Між клінікою репродуктології і пацієнтом полягає контракт, в якому прописані всі нюанси зберігання і можливості використання кріоконсервованої сперми.

Подібна послуга також актуальна в разі, коли програма ЕКЗ планується на період, в який чоловік буде тривалий час відсутній - відрядження і т.д.

Як проходить кріоконсервація сперми?

Забір зразка для отримання еякуляту достатньої кількості і якості відбувається кілька разів з проміжком в два-три дня, а перед цим рекомендований статевий спокій протягом тижня.

Для початку зразок еякуляту перевіряється за всіма показниками спермограми. Після цього зразок еякуляту проходить спеціальну підготовку (капацитація), що дозволяє отримати концентрат статевих клітин в обсязі одного мілілітра. Потім еякулят змішують з кріопротектором, який захищає клітини від основної проблеми заморозки - створення мікрокристалів криги, які травмують клітини. Після цього сперму поміщають в спеціальні ємності для зберігання, і заморожують у рідкому азоті, температура якого дозволяє зупинити метаболічні процеси в клітині без її загибелі. Після розморожування сперма зберігає свої функції.

Оптимальний термін зберігання кріоконсерванту - три роки, але в кожному разі терміни зберігання обумовлюються індивідуально в договорі між пацієнтом і клінікою.