Зберігання кріоконсервованого матеріалу (ембріонів) - Медичний Центр "Матерна"
Запис на прийом до лікаря

Зберігання кріоконсервованого матеріалу (ембріонів)

Кріоконсервація біоматеріалу - одна з методик допоміжних репродуктивних технологій, яка успішно використовується в щоденній практиці центрів репродуктивного здоров'я. Зберігання заморожених ембріонів дозволяє планувати наступний цикл ЕКЗ без повторного навантаження на яєчники у вигляді медикаментозної стимуляції овуляції.

Що дає кріоконсервація ембріонів?

В рамках програми екстракорпорального запліднення досить часто вдається отримати ембріони хорошої якості в більшій кількості, ніж можна перенести до матки за один раз. Тому лікарі рекомендують зберегти ембріони, що залишились, використавши їх кріоконсервацію.

Заморожені ембріони використовують для:

  • Повторного переносу ембріонів після першого невдалого циклу ЕКЗ;
  • Використання ембріонів для настання наступних вагітностей після народження першої дитини;
  • Проведення “відстроченого” переносу у зв’язку з відсутністю умов для переносу в поточному циклі.

Що ви отримаєте, заморожуючи ембріони

Кріоконсервація ембріонів розглядається як спосіб планування вагітності або як спосіб зберегти ембріони при виникненні обставин, що перешкоджають проведенню ембріотрансферу при виконанні всіх попередніх етапів програми ЕКЗ. Наприклад, жінка пройшла весь цикл від досліджень до передімплантаційної підготовки, перенесла пункцію яєчників для вилучення яйцеклітин після стимуляції суперовуляції, і в день, призначений для ембріотрансферу, не може перебувати в клініці по ряду причин. Або ж при ситуації, коли стан здоров'я пацієнтки не дозволяє провести призначену процедуру.

Яка ймовірність завагітніти після ембріотрансферу розморожених ембріонів, заморожених протягом року?

Дослідження підтверджують, що термін заморозки ембріонів не впливає на їх життєздатність. Статистика стверджує, що більше ніж в 95 відсотках випадків ембріони після відтаювання зберігають свій початковий стан.

Що стосується ймовірності завагітніти, то настання вагітності коливається в інтервалі 50-80 %.