Екстракорпоральне запліднення (ЕКЗ) в Житомирі - Медичний Центр "Матерна"
Запис на прийом до лікаря

Екстракорпоральне запліднення (ЕКЗ)

Екстракорпоральне запліднення
Запис на прийом до лікаря

На жаль, бувають випадки, коли протягом багатьох років спільного проживання парі так і не вдається зачати дитини. Часто такі ситуації виправити неможливо, але є шанс допомогти родині, підштовхнути природу на шлях виправлення ситуації. Таким шансом є процедура ЕКЗ, повна її назва - екстракорпоральне запліднення.

Що таке процедура екстракорпорального запліднення?

Це сучасна, але вже добре перевірена і відточена процедура, яка відбувається поза тілом. ЕКЗ - це спосіб вирішення проблеми безпліддя, що полягає в тому, щоб змусити яйцеклітину і сперматозоїд зустрітися, в результаті чого має відбутися зачаття.

ЕКЗ як спосіб боротьби з безпліддям, застосовується лікарями в наступних випадках:

  • непрохідність фаллопієвих труб або їх відсутність;
  • недостатні рухливість або кількість сперматозоїдів, або чоловіче безпліддя.

Процедура ЕКЗ не проводиться в будь-який час за бажанням. Перш ніж зробити ЕКЗ, парі доведеться пройти ретельне обстеження і, можливо, лікування, яке запевнить персонал в тому, що після проведення запліднення не наступить ускладнень.

Як проводиться процедура екстракорпорального запліднення?

Даний процес відбувається протягом одного циклу менструації. Процедура проходить в кілька підходів, і кожен з них важливий для досягнення кінцевого результату. Перш, ніж починати лікування, фахівцям необхідно дістати з тіла жінки кілька яйцеклітин. Як правило, в один цикл проводиться одна-дві яйцеклітини, тому необхідно застосувати гормональну терапію, що дозволяє протягом одного циклу збільшити кількість яйцеклітин.

Застосування препаратів для кожної жінки і в кожній ситуації відбувається по-різному, дозування і тривалість лікування призначає лікар-репродуктолог. Крім того, що за допомогою гормонів організм жінки виробляє більшу кількість клітин, він ще готується до настання вагітності. Щоб підготовка жінки пройшла успішно, за всіма етапами процедури проходить спостереження за допомогою УЗД.

Етапи екстракорпорального запліднення

Пункція фолікулів

Процедура полягає у вилученні з тіла жінки яйцеклітини. Процедура проводиться за допомогою спеціальної трубочки, що спрямовується в тіло жінки під наглядом УЗД, яка забирає дозрілі клітини. Дана операція практично безболісна, вона відбувається всього за кілька хвилин, і після незначного відпочинку в клініці жінку відпускають.

Запліднення

В той час, як в жінки відбувається забір яйцеклітини, чоловік також повинен здати сімейну рідину, яка відразу використовується для запліднення. Репродуктолог вибирає самі рухливі і сильні сперматозоїди і переносить їх в пробірку з яйцеклітинами в живильне середовище, яке сприяє зачаттю. Після двох діб можна спостерігати поступовий розвиток ембріонів. Цей процес дуже відповідальний і вимагає постійного контролю, тому що саме на цьому етапі важливо, щоб ембріони не мали ніяких відхилень і були досить сформованими і сильними для того, щоб їх можна було назад помістити в матку.

Перенесення ембріона

Це найвідповідальніший етап процедури. Щоб помістити ембріони, використовується спеціальний катетер, по якому переноситься не більше двох ембріонів. Це теж практично безболісна процедура, яка не вимагає багато часу. Після невеликого відпочинку в горизонтальному положенні жінка може залишити приміщення лікарні і відправитися додому відпочивати. Цей етап повинен супроводжуватися медикаментозно. Для того, щоб відбулася успішна імплементація ембріонів, призначається ще одна гормональна терапія.

Ціна екстракорпорального запліднення

Процедура ЕКЗ проходить не за один день, жінка повинна пройти гормональну терапію до забору яйцеклітин і після перенесення ембріона назад в тіло жінки. Даний процес триває кілька місяців, це і формує вартість ЕКЗ. Важливим є і людський фактор, професіоналізм лікарів-репродуктологів, які повинні взяти на себе відповідальність за появу здорових дітей.

Де можна зробити екстракорпоральне запліднення?

Практично по всій Україні можна знайти центри репродукції. Клініка "Матерна" є однією з найбільш успішних, яка має штат висококваліфікованих фахівців, здатних на справжні чудеса. Приблизну ціну ЕКЗ Ви можете дізнатися безпосередньо на сайті або за телефонами клініки "Матерна". У нашій клініці існує спеціальна програма по оплаті процедури ЕКЗ, яка базується на гарантованому лікуванні. Ми також надаємо знижки на повторне проведення процедури.

Які гарантії екстракорпорального запліднення?

Як показує практика наших лікарів, до 45% жінок після проведення даної процедури стають мамами. Це дуже високий показник, який підтверджує, що практично кожна, яка не має дітей, пара має високий шанс завагітніти і народити здорову дитину. Діти, що народжуються після даної процедури, здорові, і це не дивно, адже лікарі відбирають найсильніші ембріони для приміщення в тіло жінки, а після цього все залежить тільки від того, в наскільки сприятливих умовах плід буде розвиватися і рости.

Одним з найбільш вагомих факторів, що впливають на успішність процедури ЕКЗ є вік жінки. Чим вона молодша, тим успіх більше. Здатність жінки до зачаття знижується після 35 років, а якщо жінка вирішить народити дитину після 45 років, шанси зачати дитину взагалі знижуються до мінімальних, це пояснюється малим резервом яєчників і здатністю виробляти ооцити. Наприклад, якщо у новонародженої дівчинки в яєчниках міститься близько двох мільйонів ооцитів, то до зрілого віку їх може залишитися 300-400 одиниць.

Також чималу вагу має фізичне здоров'я і статура. Якщо жінка має зайву вагу, їй буде важче зачати дитину. Точно така ж ситуація з жінками, які не мають достатньої ваги або неправильно харчуються.

Процедура ЕКЗ безпечна, вона може проводитися кілька разів. Лікар-репродуктолог може призначати необхідність повторного проведення процедури при необхідності, або, навпаки, зупинити спроби.

Чи допоможе екстракорпоральне запліднення особисто вам?

На це питання може відповісти тільки фахівець і тільки після ретельного вивчення вашого конкретного випадку. Наберіть номер телефону, який вказаний в контактах або заповніть форму зворотного зв'язку. Наш консультант зв'яжеться з вами, щоб обговорити зручний час для Вашогу прийому.