Цервикометрія в Житомирі - Медичний Центр "Матерна"
Запис на прийом до лікаря

Цервикометрія

Як відомо, проблему простіше передбачити, чим вирішити. Медицина в цьому відношенні непохитна: якісна профілактика дозволяє уникнути не тільки дорогого лікування, але і наслідків для організму, часом сумних. Особливо це стосується акушерства і гінекології, зокрема такого важливого процесу, як виношування вагітності. Протягом дев'яти місяців доктора ретельно стежать за перебігом вагітності, і в цьому їм допомагають ультразвукові дослідження.

Одним з УЗ-досліджень, які допомагають лікарям контролювати нормальне виношування малюка, є цервікометрія, що представляє собою оцінку стану цервікального каналу. У свою чергу, довжина каналу шийки матки служить важливим індикатором спроможності внутрішнього і зовнішнього зіву, які відповідають за тонус шийки на пізніх термінах вагітності, а значить, і за збереження самої вагітності.

Кому показана цервікометрія?

Цервікометрію при неускладненій вагітності проводять один-два рази за всю вагітність, в нормі це дослідження проводять на двадцятій-двадцять четвертому тижні. Будь-які підозри на істміко-цервікальної недостатність дають лікаря підставу направити на цервікометрію пацієнтку з терміном вагітності від чотирнадцяти тижнів.

Показаннями до проведення цервікометріі є:

  • Наявність в анамнезі передчасних пологів або самовільних абортів, особливо в кінці другого-початку третього триместру;
  • Перенесені оперативні втручання на шийці матки;
  • Накладення швів на шийку матки протягом минулих вагітностей;
  • Вагітність двійнятами або трійнею;
  • Підозра на істміко-цервікальної недостатність.

При наявності даних показань лікар може призначати динамічне спостереження за цервикальним каналом до моменту пологів.

Як проводиться цервікометрія?

Незважаючи на те, що цервікометрія відноситься до ультразвуковим дослідженням органів малого таза, для її проведення не потрібно наповнення сечового міхура. Навпаки, доступом при цьому дослідженні частіше служить піхву, а тому наповнений сечовий міхур в цій ситуації може закривати внутрішній зів шийки матки.

Трансвагінальний датчик дозволяє досліджувати цервікальний канал з максимальною точністю завдяки тому, що впритул наближається до досліджуваного органу. Дослідження в нормі безболісно і триває не довше п'яти хвилин.