Молочниця (кандидоз) - Медичний Центр "Матерна"
Запис на прийом до лікаря

МоМолочниця (кандидоз)

Влаштовуйтеся якомога комфортніше, адже зараз ми будемо говорити про дискомфорт. Так, саме про дискомфорт, який виникає у тисяч, а може і мільйонів жінок; про проблему, яка останнім часом часто фігурує в рекламних заставках на телебаченні. Назва цієї загальновідомої проблеми - молочниця.

Молочниця, а по-науковому урогенітальний кандидоз - одне з найпоширеніших запальних захворювань жіночих статевих органів. За даними статистики тільки одна з кожних чотирьох жінок ніколи в своєму житті не пізнала симптомів, пов'язаних з кандидозом. А що вже говорити про вагітних: серед них не менше трьох чвертей перенесли молочницю хоча б раз протягом вагітності, а деякі - навіть по кілька разів.

Чим викликається кандидоз? Що ж таке кандидоз? Чому так часто він докучає жінкам, і чи є спосіб впоратися з ним? Спробуємо розібратися.

Кандидоз або молочниця викликається грибками роду Candida, які є умовно патогенною мікрофлорою людського організму. Доведено, що клітини гриба є у великій кількості в різних місцях організму - на шкірі, в ротової і носової порожнинах, кишечнику, зовнішніх статевих органах. Однак природа подбала про створення певного біологічного балансу між людиною і цим мікроорганізмом. І завдяки цьому для здорових людей грибок не створює ніякої небезпеки. Саме тому його вважають умовно патогенним організмом. Але коли під впливом різних факторів подібний баланс порушується, то виникає молочниця.

Симптоми молочниці

Чим же так заважає жити кандидоз, і які фактори можуть вплинути на його появу? Симптомів кандидозу не так вже й багато, але їх вираженість може зробити життя будь-якої жінки нестерпним: поява значної кількості сироподібних виділень з піхви, відчутний дискомфорт в області зовнішніх статевих органів і свербіж, який з часом може трансформуватися навіть в біль, болі і різі під час сечовипускання. І все це - щохвилини і щомиті ... Жах.

Фактори, що призводять до кандидозу

Але давайте трохи відвернемося від симптомів хвороби і згадаємо про фактори, які можуть привести до такого стану. Стрес - фізичний і психічний, різке зниження імунітету внаслідок інфекційних захворювань, застосування антибіотиків і гормональних препаратів (особливо тривале), часта зміна статевих партнерів, переохолодження чи перегрівання - часом тільки одного з цих факторів досить, щоб спровокувати запальний процес. Окреме місце відведемо в цьому списку вагітності, при якій імунітет фізіологічно дещо знижений завдяки потужній продукції відомого всім гормону - прогестерону, який ще називають гормоном вагітності. Ну і, крім того, не можна обійти такі банальні фактори, як недотримання правил особистої гігієни, надмірне захоплення модними косметичними засобами для інтимної гігієни, використання синтетичної білизни, носіння вузьких, обтягуючих брюк.

Небезпечні міфи про лікування молочниці

Навколо проблеми кандидозу існує безліч міфів, велика частина яких не має нічого спільного з реальністю. Тому слід визначитися, де насправді істина, адже неправильними вчинками можна завдати шкоди своєму здоров'ю. Так, наприклад, в мережі є великий обсяг інформації щодо лікування кандидозу. Цікаво те, що лише подекуди на першому місці стоїть рекомендація відвідати лікаря.

Багато "цікавого і нового" можна дізнатися в рубриках про лікування молочниці. Так, одна з найпопулярніших рекомендацій: застосування спринцювань з соком лимона або содою. Повинен зізнатися, що в таких середовищах дійсно навряд чи виживе будь який мікроб. Але авторам подібних рекомендацій я пропоную прополоскати горло чистим лимонним соком або розчином соди. Тоді ви зрозумієте, як відчуває себе слизова піхви після подібного лікування. Та й взагалі, рекомендації з спринцювання слід розцінювати як нонсенс, адже разом з мікробами ми вимиваємо нормальну мікрофлору піхви, яка здійснює захист від патогенної мікрофлори. І таким чином як би оголює слизову оболонку, створюючи прекрасні умови для розмноження патогенної мікрофлори.

Приверну вашу увагу до проблеми молочниці під час вагітності. Однозначно встановлено, що дріжджовий гриб ніяк не впливає на стан плода, тому місцеве лікування кандидозу під час вагітності слід проводити тільки при наявності його клінічних проявів.

Дійсно працюють засоби попередження і лікування кандидозу.

Отже, завершуючи нашу розмову про неприємні проблеми, підсумуємо інформацію для того, щоб не тільки знати, як правильно вчинити в разі появи молочниці, але і запобігти їй.

  • У разі появи симптомів, про які згадували вище, зверніться до лікаря, який повинен провести дослідження вагінального мазка на предмет запалення і наявності дріжджового гриба.
  • Починайте лікування тільки після консультації у лікаря, а не вивчення змісту форумів і блогів.
  • Лікуйте кандидоз тільки методами і засобами з доведеною ефективністю.
  • Не нехтуйте презервативом, особливо якщо маєте кілька статевих партнерів. Так ви зможете попередити не тільки хворобу, але і небажану вагітність.
  • Не використовуйте спринцювання як метод гігієни. Залиште гелі та пінки для інтимної гігієни тим, хто їх рекламує.
  • Не користуйтеся чужими рушниками, білизною, мочалками, милом.
  • Обмежте вживання засобів особистої гігієни, які містять різні хімічні добавки, особливо, якщо ви схильні до алергічних реакцій.
  • Дотримуйтесь правил використання тампонів і прокладок, не економте на них - медикаменти набагато дорожче.
  • Віддавайте перевагу білизні з природних матеріалів, особливо в спекотну погоду.