Лікування всіх форм безпліддя

Лікування всіх форм безпліддя

Проблеми безпліддя стають все більш актуальними не тільки в нашій країні. Статистика показує, що приблизно 20% пар у всьому світі мають деякі проблеми із зачаттям дитини; більшість все-таки усувають проблеми медикаментозними та іншими методами. В Україні кількість безплідних пар збільшується. Це пов'язано, швидше, не стільки з поганою екологією і загальним станом здоров'я населення, як з тим, що щорічно дедалі більша частина жінок і чоловіків проходять діагностику свого здоров'я і звертаються за допомогою до лікарів.

Лікарі вважають, що якщо протягом року регулярного статевого життя без застосування контрацептивів вагітність не настає, це вже тривожний дзвіночок, який показує, що проблему необхідно досліджувати. Насправді, зовсім необов'язково, що пара може бути безплідною, просто так складаються обставини, які неможливо передбачити або спланувати. Бувають і ситуації, коли лікарі не можуть вивчити причини безпліддя. Тобто, фактично перед ними можуть бути два абсолютно здорових і сумісних людини, але вагітність може так і не наступати.

Жінки, які планують завагітніти після 35 років, і у них це не виходить за останні півроку, повинні звертатися до лікаря раніше, адже в даному випадку навіть пів-року має важливе значення.

Класифікація видів безпліддя

Існують дві основні класифікації видів жіночого безпліддя: в залежності від наявності вагітностей в минулому і причин, що викликали його. Первинним називають безпліддя, якщо пацієнтка раніше ніколи не була вагітною (за умови ведення регулярного статевого життя протягом одного року без використання будь-яких методів контрацепції). Безпліддя у жінок, які мали хоча б одну вагітність, незалежно від того, як вона закінчилася, називають вторинним. Діагноз придбаного або вторинного безпліддя виставляється при наявності успішної вагітності в минулому, але при відсутності такої можливості на поточний момент з-за ІПСШ, перенесених абортів і т.д.

Консервативне лікування жіночого безпліддя

Відносне безпліддя, до якого привів спосіб життя: шкідливі звички, важка робота, хронічні стреси, запальні захворювання і т.д. Цей ступінь вважається виліковним, в тому числі консервативними методами, для чого жінкам часто рекомендують відпочинок в санаторії з безплідності.

Абсолютне безпліддя - невиліковна ступінь, що виникає в результаті серйозних патологій матки: зменшення, наявності перегородки, подвоєння тіла. Також може наступити в результаті перенесених операцій.

Хірургічне лікування безпліддя

Деякі патології призводять до непрохідності маткових труб, що унеможливлює зачаття дитини. Залишені раніше перенесеними інфекційними захворюваннями (уреплазмоз, хламідоз і т.д.) спайки можуть створювати порушення контакту репродуктивних органів. Відновити нормальну прохідність в деяких випадках можливо за допомогою спеціальної хірургічної операції - лапароскопії. Ця операція проводиться через невеликі (0,5-1,5 см) отвори. Завдяки цьому на шкірі не залишається помітних післяопераційних рубців, а час відновлення після операції скорочується.

Навіть якщо всі перераховані методи незастосовні або не принесли результату, це ще не вирок. Сучасні допоміжні репродуктивні технології здатні досягти бажаної вагітності навіть у випадках, які колись вважалися абсолютно безнадійними.

Екстракорпоральне запліднення (ЕКЗ). Запліднення яйцеклітини сперматозоїдом поза материнським організмом з наступним 3-5-ти денним визріванням ембріона в інкубаторі і введенням в матку жінки. На даний момент ця технологія є, мабуть, одним з кращих відповідей на питання "як вилікувати безпліддя". ЕКЗ допомогло мільйонам пар по всьому світу, які відчувають проблеми із зачаттям. Цей метод поширюється все ширше і вдосконалюється з кожним роком.

TESA (Testicular Sperm Aspiration). Одна з форм чоловічого безпліддя означає повну відсутність сперматозоїдів в чоловічому еякуляті. В такому випадку сперматозоїди добувають за допомогою черезшкірної пункції яєчка.

ІКСІ. Інтрацитоплазматичне введення сперматозоїда в яйцеклітину. Коли результат аналізу сперми показав низьке число сперматозоїдів в спермі або їх знижену рухливість, наявність антиспермальних тіл або ж занадто високий вміст патологічних сперматозоїдів - застосовується інтрацитоплазматичне введення сперматозоїда в яйцеклітину за допомогою мікроголки.

Внутрішньоматкова інсемінація. Проста процедура, що передбачає амбулаторне введення чоловічої сперми в матку або цервікальний канал. Застосовується в разі використання донорської сперми або при еякуляторно-сексуальних розладах, субфертильна сперми чоловіка, цервікального фактора безпліддя або вагинизма у жінки, а також просто для підвищення ефективності лікування безпліддя.

Кріопрограмми. Надають можливість використовувати раніше спеціально заморожені статеві клітини або ембріони для зачаття. Процедура заморозки і розморожування вимагає технологічного обладнання, яке є у розпорядженні тільки спеціалізований центр лікування безпліддя.

Донорські програми. Донорські яйцеклітини або ембріони використовуються у випадках відсутності ооцитів у жінки через природні менопаузи, в результаті видалення придатків матки, різних аномалій розвитку і т.д. Також показаннями для використання донорських статевих клітин можуть бути передані у спадок генетичного порушення у матері або батька.

Сурогатне материнство. Виношування здоровою жінкою дітородного віку плода, зачатої злиттям сперматозоїда і яйцеклітини генетичних батька і матері, здатне допомогти парам, що вичерпав всі інші методи лікування безпліддя.

Лікування чоловічого безпліддя

Репродуктивна дисфункція може бути як у жінок, так і у чоловіків. Статистика показує, що в 48% випадків зачаття не відбувається саме через чоловіче безпліддя. Причини і симптоми безпліддя у чоловіка можуть бути різними. Це можуть бути генетичні порушення або гормональні відхилення. Також можливою причиною є непрохідність сім'явивідних каналів після перенесених інфекцій, фізичних травм і ін. Взагалі, фахівці в цій області нараховують близько 18 причин чоловічого безпліддя.

Лікування жіночого безпліддя

Причин жіночого безпліддя багато, однією з найпоширеніших є порушення овуляционного процесу. Труднощі із зачаттям дитини можуть виникати у жінок із загином матки або непрохідністю маткових труб. У список причин безпліддя відносять і пухлини матки, запальні захворювання, наявність статевих інфекцій, складності після проведених абортів і всілякі метаболічні порушення, включаючи психологічний стан. Велику роль при зачатті дитини має вік жінки.

Лікування безпліддя в клініці Матерна

Досить часто і чоловіче, і жіноче безпліддя не є вироком, а просто тимчасовою нездатністю до зачаття. Вам необхідно знати, що існують великі шанси лікування безпліддя. За кілька останніх років репродуктивна клініка Матерна настільки підвищила свою успішність, що можна сміливо говорити про те, що шанси є в більшості випадків, необхідно лише участь фахівців своєї справи. У нашій клініці ви знайдете професіоналів, які допоможуть вам пройти цей складний шлях. Ми постараємося зробити все можливе, щоб ваша вагітність проходила комфортно і спокійно. Одним з ефективних способів лікування безпліддя є ЕКЗ. Часто саме ця процедура є єдиним ефективним методом лікування, якщо жінка має погану прохідність в маткових трубах, настло виснаження яєчникового резерву, або справа стоїть за чоловічим здоров'ям.

В світі вже народилося більше 5 мільйонів дітей в результаті даної процедури, а середня ефективність одного циклу складає 45%. Деякі групи пацієнтів показують результативність на рівні 70% після одного лікувального циклу. Процедура ЕКЗ триває протягом 3-х тижнів, і вам буде потрібно всього 5-6 відвідувань нашої клініки. Запишіться до нас, і ви отримаєте безкоштовну консультацію і, головне, можливість реалізувати себе як батьків.

ЕКЗ клініка Матерна допоможе вам стати щасливим батьком!

Якою б не була ваша проблема з репродуктивним здоров'ям, ви можете бути впевнені, що в нашій клініці отримаєте найякіснішу та професійну допомогу. Наш штат складається з самих кваліфікованих і досвідчених фахівців, а медичне обладнання відповідає останнім словам техніки. Ми гарантуємо вам індивідуальний підхід і повний комплекс висококласних послуг. Коли за репродуктивне здоров'я береться наша клініка, безпліддя перестає бути вироком і стає вирішуваною проблемою.

Якщо у Вас залишилися питання, Ви можете заповнити форму, задавши питання нашим лікарям і протягом 30 хвилин Ви отримаєте відповіді на ваші питання.