Кріоконсервація сперми

Кріоконсервація стала справжнім порятунком для репродуктивних технологій. Завдяки програмам з заморожування статевих клітин і ембріонів тисячі пар отримали шанс не тільки завести малюка, але і спланувати його появу на світ у випадках, коли умови життя диктують зворотне.


Кріоконсервація сперми - чи варто замислюватися?

Чоловіча половина населення Землі схильна до ризику порушення фертильної функції організму не менше жіночої, а в деяких сенсах і більш.

У чоловіків частіше трапляються травми, що ведуть до пошкодження герміногенних клітин яєчок, що загрожує безпліддям.

Часом в силу певних обставин чоловік не може дозволити собі планувати народження дитини на даний час, а майбутнє непередбачуване. З боку можна вважати це зайвої передбачливістю, а між тим криобанк сперми не одну сотню раз дарував чоловікові радість батьківства тільки тому, що він заморозив зразок сперми декількома роками раніше.

Шкідливі умови праці, які можуть спричинити за собою безпліддя, також часто є причиною, по якій чоловік вирішується на кріопрограмму.

Замороження сперми дозволяє онкологічним хворим, які планують отримувати хіміо - і радіотерапію, не турбуватися про народження рідної дитини.

Програми кріоконсервації сперми поширюються також на випадки потенційної смерті партнера. Між клінікою репродуктології і пацієнтом полягає контракт, в якому прописані всі нюанси зберігання і можливості використання кріоконсерванту.

Подібна послуга також актуальна в разі, коли програма ЕКО планується на період, в який чоловік буде відсутній - відрядження і т.д.


Як проходить криоконсервация сперми?

Забор зразка для отримання еякуляту достатньої кількості і якості відбувається кілька разів з проміжком в два-три дня, а перед цим рекомендований статевий спокій протягом тижня.

Для початку зразок еякуляту перевіряється за всіма пунктами спермограми. Після цього зразок еякуляту піддається центрифугированию, що дозволяє отримати концентрат статевих клітин в обсязі одного мілілітра. Потім еякулят змішують з кріопротекторів. Ця речовина захистить клітини від основної проблеми заморозки - створення мікрокристалів льоду, які травмують структури клітини. Після цього сперму поміщають в спеціальні ємності для зберігання, найчастіше цю роль виконують соломинки, і заморожують рідким азотом, температура якого дозволяє зупинити метаболічні процеси в клітині без її загибелі. Після розморожування сперма зберігає свої функції.

Оптимальний термін зберігання кріоконсерванту - три роки, але в кожному разі терміни зберігання обумовлюються індивідуально в договорі між пацієнтом і клінікою.