Кріоконсервація ембріонів методом вітрифікації

Репродуктивні технології допомогли вже не одній сотні тисяч пар створити міцну сім'ю. Практика штучного запліднення та допоміжних репродуктивних методик продовжують давати надію людям, чиє бажання завести дитину бере гору над забобонами.

ЕКО містить в собі кілька складних і по-своєму важливих етапів, кожен наступний з яких був би неможливий без попереднього. Однак життя може підносити сюрпризи, порушуючи хід запланованої програми, і тоді сімейна пара може втратити не тільки гроші, але і вже готових до підсадки життєздатних ембріонів. Завдяки щоденних вдосконалених методик репродуктології і засобів "страховки", клініки пропонують своїм пацієнтам кріопрограмми, що дозволяють перенести запліднення на обумовлений термін з мінімальним ризиком для ембріонів.


Як відбувається заморожування ембріонів?

У недавньому минулому ембріологи билися над проблемою заморожування статевих клітин і ембріонів. Велику проблему становить високий відсоток вмісту рідини у матеріалі що заморожується, що робить його нестійким до заморожування. В ході цього процесу відбувається кристалізація рідини, а це призводить до травматизації тканин і як наслідок - до втрати їх життєздатність. Настільки крихкий і молодий організм, як ембріон, не міг терпіти подібних випробувань, а якщо і переносив, ймовірність настання вагітності при підсадки таких зразків різко знижувалася.

Справжнім проривом в цьому відношенні став винахід методу вітрифікації, суть якого полягає в заморожуванні життєздатного ембріона рідким азотом з попередньою обробкою кріопротекторами. Зазначені речовини перешкоджають утворенню кристалів, а замість цього ембріон переходить відразу у "склоподібний" стан, звідки і взялася назва цього методу (латинське слово "vitrium" означає скло).

Тривалість заморозки вказується в контракті, а також в ньому відображені інші аспекти зберігання і розморожування ембріонів.


Кому підійде вітрифікація ембріонів?

Вітрифікація буде ідеальним рішенням в наступних випадках:

  • необхідна передімплантаційна діагностика генетика, якщо є побоювання або настороженість щодо обтяженої спадковості;
  • не вдалося проведення першої підсадки ембріонів за станом здоров'я жінки;
  • при отриманні життєздатних ембріонів хорошої якості без використання їх в поточному циклі. Наступну підсадку можна буде виконати без стимуляції овуляції.