Зберігання кріоконсервованого матеріалу (сперми)

Кріоконсервація статевих клітин - послуга допоміжних репродуктивних технологій щодо заморожування сперматозоїдів і яйцеклітин. Все більшої популярності набуває саме заморозка сперматозоїдів, тому як чоловіки усвідомлюють своє законне бажання мати біологічно рідних дітей і дбають про це.

Ось уже понад тридцять років допоміжні репродуктивні технології використовують криоконсервацию як метод зберігання біологічного матеріалу. Кріоконсервація є заморожування ембріонів, яйцеклітин і зразків сперми таким чином, що їх функції при відтаванні не порушуються, а термін зберігання можна продовжити на стільки, скільки побажає власник.


Хто може заморозити зразки сперми?

З огляду на те, що ця послуга, носить не тільки медичний, а в даному контексті просто страхувальний характер, показань для кріоконсервації сперми як таких не існує. Ця процедура не є примусовою або обов'язковою для чоловіків певного віку чи професії, хоча саме ці чинники часто підштовхують чоловіків до думок про кріоконсервації. Однак це завжди рішення, прийняте виключно добровільно.

Найчастіше за кріоконсервації звертаються представники сильної статі, чиї умови життя або праці пов'язані з ризиком, які можуть привести до безпліддя або нести загрозу для життя.

До таких чоловіків відносяться:

  • Представники професій, які за умовами праці щодня стикаються з ризиком для життя або травмування: військові, пожежники, випробувачі, ліквідатори і т.д.
  • Особи, що працюють з іонізуючим випромінюванням.
  • Чоловіки, яким незабаром належить пройти медикаментозне або радіаційне лікування, а також безпосередньо онкохворі.
  • Партнери, які не можуть бути присутніми при реалізації програми ЕКО в призначений час.


Кріоконсервація зразків сперми строком на місяць

До настільки короткого терміну зберігання біологічного матеріалу все ж найчастіше звертаються чоловіки, які часто відлучаються з міста, а то й країни, і по ряду причин не мають власного вільного часу.

Забор біологічного матеріалу відбувається послідовно протягом декількох днів. Перед збором зразків сперми лікарі призначають статевий спокій на тиждень. Зразки концентруються і підлягають швидкому заморожуванню в парах азоту.

Зберігання зразків сперматозоїдів, які пройшли кріообработку, можливо протягом найкоротших термінів - одного місяця - до термінів настільки довгих, наскільки того побажає біологічний власник.

Заморожуючи зразки сперми на місяць, ви позбавляєте себе про дилеми про те, де вам знаходитися в той момент, коли у вас будуть потребувати відразу в декількох місцях, і одним з цих місць буде клініка репродуктології.


Кріоконсервація сперми: що дозволяє зберігати зразки довше року?

Механізм заморожування сперми включає наступні етапи:

  • Проведення всіх необхідних досліджень, що передують збору біологічного матеріалу, в тому числі на наявність інфекційних захворювань.
  • Призначення дати збору зразків еякуляту. Репродуктологи рекомендують проводити збір зразків сперми протягом декількох днів з перервами в 2-3 діб. Перед забором еякуляту необхідний статевий спокій протягом семи - десяти днів. Відповідно, в період між датами забору повинно тривати утримання від статтєвого життя.
  • Коли необхідну кількість сперми зібрано, еякулят центрифугується для отримання максимально можливої ​​концентрації насіння, відбирається 1 мл об'єму і поміщається в спеціальну трубочку.
  • До концентрату насіння додають кріопротектор, що в перекладі з латині означає "захисник від льоду". Ця речовина дійсно дозволяє клітинам замерзнути так, щоб мікроскопічні кристали льоду не зашкодили найтоншій структурі внутрішньоклітинних органел.
  • Трубочки з концентратом еякуляту, котрі перебувають "під захистом" від неправильного замерзання, переносять в ємність з рідким азотом. Температура заморожування таким способом більше за 190 градусів нижче нуля за Цельсієм.


В такому вигляді зразок сперми може зберігатися досить тривалий час - репродуктологи запевняють, що властивості еякуляту зберігаються при розмороженні навіть через тридцять - сорок років.


Договір про зберігання кріоконсервованої сперми

Причини, за якими чоловіки вдаються до кріоконсервації сперми, носять найрізноманітніший характер. Хтось хоче зберегти зразки свого генетичного матеріалу в зв'язку з шкідливими умовами праці, хтось хоче убезпечити себе від безпліддя при веденні специфічного способу життя, зокрема, при екстремальних видах хобі. Існують також послуги зберігання зразка генетичного матеріалу в разі наявності у чоловіка онкологічного захворювання.

Під час укладання договору з клінікою уточнюються всі юридичні аспекти умов зберігання і використання зразка. Наша клініка пропонує пакетну послугу зберігання кріоконсервованої сперми строком на рік, яку згодом можна буде продовжувати.