Зберігання кріоконсервованого матеріалу (ембріонів)

Кріоконсервація біоматеріалу - одна з методик допоміжних репродуктивних технологій, успішно використовується в щоденній практиці центрів репродуктивного здоров'я. Особливості реалізації даної методики така, що зберігання яйцеклітин, зразків сперми і ембріонів може розтягуватися на тривалі терміни.

Зберігання заморожених ембріонів дозволяє планувати цикл ЕКО без повторного навантаження на яєчники і всю ендокринну систему жінки цілком. Наша клініка пропонує послуги зберігання кріоконсервованих ембріонів протягом року і більше.

Зберігання кріоконсервованого матеріалу є однією з послуг допоміжних репродуктивних технологій, зокрема, реалізації програми ЕКО. Заморожуванню піддаються сперматозоїди, яйцеклітини і ембріони. Кожен з цих біологічних матеріалів володіє своєю часткою важливості, але тут мова піде про зберігання кріоконсервованих ембріонів.


Що дає криоконсервация ембріонів?

В рамках програми екстракорпорального запліднення ембріони вдається отримати шляхом штучного запліднення яйцеклітини сперматозоїдами чоловіка або донорською спермою. Забір яйцеклітини проводиться безпосередньо з яєчника методом пункції, але перед забором статевих клітин організм жінки піддається медикаментозної стимуляції овуляції. Даний процес несе в собі велику ендокринне навантаження на здоров'я майбутньої матері, тому якщо після забору відразу декількох яйцеклітин вдається отримати більшу кількість ембріонів, готових до підсадки, лікарі рекомендують зберегти зразки.

Як правило, для підсадки використовують ембріони, що проявляють стійку життєздатність в умовах культивації. Але кількість зразків, які можуть бути перенесені в порожнину матки за один раз, не повинно перевищувати трьох. Таким чином, якщо у пари залишилися ще хоча б два зразка життєздатних ембріонів, є сенс піддати їх кріоконсервації.

Такі заморожені зразки використовують для:

  • Повторній підсадки зразків після першого невдалого циклу ЕКО;
  • Використання ембріонів для настання наступних вагітностей після народження першої дитини;
  • Донорства ембріонів парам, у яких не вистачає біоматеріалу для реалізації своєї програми ЕКО.


Зберігання заморожених ембріонів протягом місяця

Умови зберігання біоматеріалу такі, що зберігати його можна кілька десятків років, а після цього розморозити без шкоди для його стану.

Використання для ембріотрансферу зразків, що підлягають заморожуванню протягом місяця, дозволяють зробити ще одну спробу перенесення зразків в порожнину матки жінки вже в наступному менструальному циклі, не вдаючись при цьому до методу медикаментозної стимуляції яєчників.

Зберігання кріоконсервованих ембріонів протягом місяця є досить демократичною за вартістю послугою: за кожен місяць зберігання ви будете платити всього 130 гривень.


Що ви отримаєте, заморожуючи ембріони на рік і довше.

Кріоконсервація ембріонів розглядається як спосіб планування вагітності або як спосіб зберегти ембріони при виникненні обставин, що перешкоджають проведенню ембріотрансферу при виконанні всіх попередніх етапів програми ЕКО. Наприклад, жінка пройшла весь цикл від досліджень до передімплантаційної підготовки, перенесла пункцію яєчників для вилучення яйцеклітин після стимуляції суперовуляції, і в день, призначений для ембріотрансферу, не може перебувати в клініці по ряду причин. Або ж стан здоров'я пацієнтки не дозволяє провести призначену процедуру.

Ембріони, готові до перенесення, життєздатні, і втрачати їх по будь-якої причини була проведена дуже великим і необачним вчинком. Кріоконсервація ембріонів на термін один рік і довше дозволяє вирішити всі потреби, щоб до моменту ембріотрансферу ніщо не завадило переносу.

Крім того, послугою заморожування ембріонів на термін року і більше користуються подружжя, відкласти планування вагітності на деякий термін, але піклуються про "молодость" ембріонів. Відомо, що, чим старше батьки, тим більша ймовірність народження дитини з генетичною патологією.

Заморожування ембріона, чию основу склали статеві клітини батьків в бажаному віці, значно знижують ризик народження малюка з захворюваннями. У той же час дітки, народжені після "кріо-вагітностей", не відрізняються від дітей, зачатих і народжених без використання ДРТ.


Яка ймовірність завагітніти після ембріотрансферу розморожених ембріонів, заморожених протягом року?

Дослідження підтверджують, що термін заморозки ембріонів не впливає на їх життєздатність. Надати негативно вплив на зразки біоматеріалу може безпосередньо процес заморозки і розморожування, але статистика стверджує, що в сімдесяти відсотках випадків ембріон після відтавання зберігає свій початковий стан.

Що стосується ймовірності завагітніти, тут відсоток нижче, ніж при ембріотрансферу ембріонів, які не проходили кріоконсервацію. Настання вагітності коливається в інтервалі 25-35%.